דף הבית » מטייל בישראל » תיירות בישראל: המדריך המלא

תיירות בישראל: המדריך המלא

איך בוחרים מסלול טיול משפחתי בארץ בגילים שונים

ענף התיירות הישראלי הוא חלק חשוב מאוד מהכלכלה והוא מעסיק יותר מ-2 מיליון עובדים. המדינה היא אחת המדינות המתויירות ביותר בעולם, עם למעלה מ-4 מיליון תיירים המגיעים לישראל מדי שנה. היא זכתה להצלחה גדולה עבור ישראל, ומושכת אליה מיליוני תיירים מדי שנה.

ענף התיירות בישראל הינו תחרותי ביותר ומתבסס על מוצרים ושירותים איכותיים. הדבר מצריך שיתוף פעולה הדוק בין כל בעלי העניין הרלוונטיים כדי להבטיח שכל היבט של עסקי התיירות פועל במיטבו באופן שוטף.

על מנת להגדיל את מספר המבקרים המגיעים לישראל, היא זקוקה לערוצי תקשורת יעילים בין בעלי עניין שונים על מנת לקדם את הטבע והתרבות הייחודיים למדינה וכן את מגוון האטרקציות התיירותיות שלה.

כדי להשיג זאת, ישנן מספר דרכים בהן ניתן לעודד מטיילים לבקר בישראל: ענף התיירות בישראל הינו תחרותי ביותר, ומתבסס על מוצרים ושירותים איכותיים. הדבר מצריך שיתוף פעולה הדוק בין כל בעלי העניין הרלוונטיים כדי להבטיח שכל היבט של עסקי התיירות יפעל במיטבו באופן שוטף. מסיבה זו נקטה ממשלת ישראל במספר יוזמות לעידוד מבקרים בינלאומיים לבקר בישראל: משרד התיירות פועל בשיתוף פעולה הדוק עם הארגונים הציבוריים השונים העוסקים בתחום זה וכן עם גורמים שונים העוסקים במשאבים לתיירים. בנוסף, זה פועלת בשיתוף פעולה הדוק עם הנציגויות הדיפלומטיות השונות, כדי לקבל מידע והמלצות רלוונטיות מטעמן. כדוגמה לשיתוף פעולה זה, חיל האוויר הישראלי משתמש במתקני חיל האוויר בישראל להכשרת טייסים מזה מספר שנים, אך רק כאשר יש צורך או מתבקש על ידי ארגונים ספציפיים אלו. משרד התיירות לוקח על עצמו מגוון רחב של פעילויות לקידום התיירות בישראל לרבות: מדי שנה, הוא מארגן מספר אירועים וסדנאות בהן ניתן למשוך מבקרים בינלאומיים . משרד התיירות אימץ את הסיסמה “ברוכים הבאים לישראל”, והיא משמשת סמל בכרזות קיר שונות ברחבי ישראל.

לאן ללכת בישראל

תעשיית התיירות הישראלית פורחת. המדינה היא אחת מיעדי התיירות הפופולריים ביותר בעולם. הנה כמה מקומות לביקור בישראל:

1. ירושלים

לעיר עתיקה זו יש חשיבות דתית עמוקה עבור כל בני הדתות המונותאיסטיות, והסמטאות המבוכות ברובע הישן עמוסות באתרים דתיים והיסטוריה מטלטלת.

2. חיפה

גולת הכותרת העיקרית של העיר הצפונית היפה הזו היא הגנים הבהאיים, הנופלים במורד צלע הגבעה לכיוון הים בסדרה של טרסות ירוקות ללא רבב. הם חובה לעשות עבור כל המטיילים כאן, אבל האטרקציה הגדולה של חיפה עבור מבקרים רבים היא שהיא הבסיס המושלם לחקור את הצפון.

3. נצרת

האתרים הקדושים כאן הם מהחשובים בעולם לבעלי האמונה הנוצרית. כאן התקיימה הבשורה, ושם גדל ישוע המשיח, ובמרכז העיר יש כנסיות חשובות החוגגות את ההיסטוריה הזו.

4. יפו

יפו עברה ג’נטריז ביסודיות בשנים האחרונות, עם גלריות אמנות קטנות, חנויות אומנות ומסעדות שנכנסו אליה. בסופי שבוע היא מרכז הומה לסעודה וקניות בחוץ.

5. ים המלח

נעול על ידי הצוקים של עמק השבר הגדול, גוף המים המוזר הזה (שבו מתרחשת ציפה טבעית עקב קצב האידוי הגורם לתכולת המלח הגבוהה) משגע את המטיילים כבר מאות שנים.

 

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן